Aktualności

8 stycznia 2024

Coroczne spotkanie Stypendystek i Stypendystów oraz Mentorek i Mentorów Rafał Brzoska Foundation za nami!

Już po raz drugi, w Villi Intrata w warszawskim Wilanowie, odbyło się noworoczne spotkanie stypendystów Rafał Brzoska Foundation. Tym razem gospodarze wydarzenia – prezes fundacji Rafał Brzoska wraz z żoną, a zarazem wiceprezeską fundacji Omeną Mensah, zaplanowali je w formule networkingu.   

Jesteśmy dumni, że tak wspaniała młodzież jest częścią społeczności Rafał Brzoska Foundation i możemy dołożyć swoją cegiełkę do procesu ich edukacji. Cieszymy się z ich osiągnięć i sukcesów naukowych, które są dla nas inspiracją do podejmowania kolejnych działań edukacyjnych. I o to nam wszystkim chodzi, by łączyć naukę z pomaganiem – dodaje wiceprezeska Rafał Brzoska Foundation, Omenaa Mensah.

Omenaa Mensah i Rafał Brzoska zapowiedzieli wyjątkowy konkurs dla podopiecznych fundacji. Podzielili stypendystów pierwszej i drugiej edycji funduszu na grupy. Wybitnie zdolna młodzież stanęła przed nie lada wyzwaniem – w ramach konkursu BUDDY będą musieli stworzyć program warsztatów edukacyjnych, artystycznych lub motywacyjnych przeznaczony m.in. dla podopiecznych polskich domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych, RiO Edu Centrum, Rio Vibe Centrum czy dzieci ulicy z Ghany. Wspólne zadanie było nie tylko prawdziwą burzą mózgów, ale też idealną okazją do wymiany doświadczeń oraz nawiązania nowych relacji i przyjaźni.

W środowisku zawodowym „Buddy” to termin określający kolegę z pracy, który pomaga nowemu pracownikowi w procesie adaptacji, zapoznaniu się z firmą, jej kulturą organizacyjną, wartościami i panującymi w niej zwyczajami. Taka osoba jest nie tylko wsparciem, ale też mentorem. I to samo zadanie postawiliśmy przed naszymi stypendystami obu edycji. Patrząc na sposób, w jaki razem pracowali przy tym projekcie, rozmawiali, dzielili się wiedzą i doświadczeniem tylko utwierdziłem się w przekonaniu, że na pokładzie Rafał Brzoska Foundation mam wybitnie zdolną i empatyczną młodzież. Mieć tylu „Buddies” w swoim gronie to prawdziwe szczęście – mówi prezes Rafał Brzoska Foundation, Rafał Brzoska.

Podczas wydarzenia odbył się panel dyskusyjny „Megatrendy przyszłości”, który poprowadził dr Tomasz Rożek – członek Rady Mentorskiej Rafał Brzoska Foundation. 

– Gościem specjalnym debaty był Rafał Brzoska, który opowiedział o megatrendach w biznesie i planach na 2024 rok. Głos zabrali też wybrani stypendyści: Julia Stankiewicz – studentka Inżynierii Kosmicznej na Uniwersytecie Technicznym w Monachium, Michał Wyrębkowski – student Yale i Wharton School of Management, Kornelia Bartoszewicz – badaczka choroby Alzheimera w Departamencie Psychiatrii na Cambridge University i Antonia Pawlak – wokalistka i pianistka, studiująca na CalArts, jednej z najlepszych uczelni artystycznych na świecie – mówi Katarzyna Alińska, Dyrektorka Zarządzająca Rafał Brzoska Foundation i Omenaa Foundation.

Podczas uroczystości Rafał Brzoska i Omenaa Mensah nie tylko podsumowali pierwszy rok działalności Rafał Brzoska Foundation i opowiedzieli o wyzwaniach, jakie czekają na nich w najbliższym czasie. Wydarzenie zwieńczyła wizyta stypendystów i gości w Rezydencji Ambasadora USA Marka Brzezińskiego, która stała się noworoczną tradycją spotkań fundacyjnej społeczności.

– Cieszę się, że już po raz drugi mogłem gościć tak zdolną młodzież z Rafał Brzoska Foundation. Nasze spotkania to już niepisana tradycja! Przepełnia mnie duma, gdy patrzę na osiągnięcia tak utalentowanych osób. Niech ta społeczność rośnie, a Fundusz Stypendialny Rafał Brzoska Foundation będzie światłem dla kolejnych pokoleń młodych talentów – mówi Mark Brzezinski, Ambasador USA w Polsce.