Aktualności

11 września 2022

Poznaj ekspertów „Rafał Brzoska Foundation”

Rafał Brzoska i Omenaa Mensah – Prezes i Wiceprezeska „Rafał Brzoska Foundation” – wybrali do współpracy przy wyborze stypendystów swojej fundacji wybitne grono specjalistów z wielu dziedzin. Tworzą oni Radę Programową, Radę Mentorską oraz zespół ekspertów kapituł (będziemy ich przestawiać podczas prezentacji każdej kategorii konkursowej), którzy mają za zadanie zapoznać się szczegółowo z dokonaniami naszych 25 finalistów i wesprzeć założycieli „Rafał Brzoska Foundation” w podjęciu decyzji, kto zostanie stypendystą fundacji.

Nasi eksperci będą wybierać spośród kandydatów, którzy uplasowali się w pięciu kategoriach: MEDYCYNA, INNOWACJE, NAUKA, SZTUKA, PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ.


Rafał Brzoska nie kryje zadowolenia z imponującej listy ekspertów, którzy wyrazili chęć współpracy z „Rafał Brzoska Foundation”. Na jego koncie na LinkedIn można przeczytać:

Na Wielkiej Aukcji Charytatywnej, podczas której wspólnie z moją żoną w maju z licytacji uzyskaliśmy ponad 4,5 mln złotych na pomoc polskim domom dziecka oraz uchodźcom z Ukrainy – ogłosiłem iż podwoję kwotę licytacji i przeznaczę ją na fundusz fundacji, która będzie miała jeden główny cel!

Tym celem jest wspieranie utalentowanych i ponadprzeciętnie pracowitych dzieci i młodzieży z ubogich rodzin oraz terenów wiejskich! Jeśli wychowanek fundacji marzy o studiowaniu na MIT/Stanfordzie czy Cambridge, a barierą są finanse -to moja Fundacja tę barierę znosi!

W miesiąc spłynęło aż 1500 aplikacji (szczerze powiem liczyłem że max 100:)!

Wybraliśmy 25 wybitnych finalistów, którzy teraz będą przesłuchiwani przez ekspertów i członków Kapituły Fundacji.Najlepsi otrzymają stypendia! Ogłoszenie wyników na koniec miesiąca!

Kiedy widzę, jak świetnych ekspertów zgromadziliśmy z moją żoną przy tym projekcie, jestem spokojny o przyszłość naszych finalistów. Są w dobrych rękach!