Aktualności

6 listopada 2023

Rafał Brzoska Foundation partnerem Festiwalu im. Lema – Bomba Megabitowa

Za nami trzecia, wyjątkowa edycja Festiwalu Przyszłości im. Stanisława Lema z udziałem przedstawicieli świata kultury, technologii i nauki oraz stypendystów Rafał Brzoska Foundation. Festiwal Bomba Megabitowa odbył się w mieście, w którym pisarz spędził większość życia i w którym powstała większość jego książek. Organizatorami Festiwalu byli Miasto Kraków, KBF i Instytut Polska Przyszłości im. Stanisława Lema oraz Rafał Brzoska Foundation.

Podczas tegorocznej edycji BOMBY tematem przewodnim był rozwój AI. Inteligencja, zarówna ta ludzka jak i ta nieludzka, to też coś co zadecyduje o przyszłości w ogóle. Zarówno tempo rozwoju jak i ilość sytuacji kryzysowych z którymi dziś się borykamy sprawia, że bierna postawa wobec zmian jest niemożliwa.

Podczas eventu istotną rolę odegrał panel pod tytułem “Rozmowy Pokoleń”. Filantropka i przedsiębiorczyni Omenaa Mensah z córką Vanessą, która jest studentką trzeciego roku medycyny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, aktor filmowy i teatralny Borys Szyc z córką Sonią, która poszła w ślady ojca oraz aktorka Agata Kulesza z Marianną, lekarzem weterynarii podjęli fascynującą dyskusję na temat różnic między generacjami. Uczestnicy wydarzenia mieli również okazję poznać działalność fundacji Rafał Brzoska Foundation oraz Omenaa Foundation podczas wystąpienia Dyrektor Zarządzającej, Katarzyny Alińskiej, która opowiedziała o edukacyjnych inicjatywach w Ghanie, o działalności filantropijnej na rzecz utalentowanych młodych studentów, którzy pracują m.in. nad wynalezieniem leku na raka pęcherza moczowego. 

Podczas imprezy na scenie pojawili się również stypendyści Rafał Brzoska Foundation, Kornelia Bartoszewicz, Filip Stasiak, Aleksander Zarębiński, Michał Wyrębkowski i Kacper Szklarczyk.