Aktualności

10 listopada 2023

Rafał Brzoska zaprasza do lektury sprawozdania z pierwszego roku działalności fundacji

Z nieskrywaną radością i dumą oddaję w Wasze ręce raport podsumowujący pierwszy rok działania powołanej przeze mnie Rafał Brzoska Foundation. Z jednej strony mam wrażenie, że od momentu, w którym podczas Wielkiej Aukcji Charytatywnej Top Charity 2022 ogłosiłem jej powstanie, minęła zaledwie chwila. Z drugiej – widzę, jak wiele udało się przez ten rok osiągnąć. Przyznaję, że budowanie fundacji niewiele różni się od budowania firmy. W obu przypadkach realizuję swoją wizję wprowadzenia zmian na lepsze, gromadzę wokół siebie oddanych pasjonatów i w końcu czuję ogromną ekscytację i satysfakcję, że moja wizja i wieloletnia ciężka praca przynoszą coś dobrego nie tylko jednostce i społeczeństwu, ale może nawet i światu.

W zaledwie rok działalności mojej fundacji udało się stworzyć wyjątkową społeczność wybitnej młodzieży, która rozwija swoje talenty i zainteresowania na najlepszych uczelniach nie tylko w kraju, ale również na świecie. Spośród ponad 1500 zgłoszeń, które wpłynęły na pierwszy Konkurs Stypendialny, finalnie wybraliśmy 28 stypendystów, którym pomagamy nie tylko finansowo, ale zapewniamy również wsparcie mentorskie i psychologiczne, jeżeli jest taka potrzeba. Edukacyjna misja Rafał Brzoska Foundation pozwoliła nam zgromadzić wokół siebie także niezwykle wspierające grono Mentorek i Mentorów – ludzi wybitnych w swoich dziedzinach. Ich wiedza i doświadczenie są nieocenioną pomocą dla naszych stypendystów na drodze ich wzrastania i rozwoju.

Cieszę się na każde spotkanie ze stypendystkami i stypendystami Rafał Brzoska Foundation, znam ich osobiście, ale i oni znają siebie. Jestem szczególnie dumny właśnie z tego, że udało nam się stworzyć społeczność, w której wspieramy się nawzajem np. poprzez przygotowywanie młodszych kolegów do aplikowana na najlepsze uniwersytety czy udzielanie korepetycji podopiecznym domów dziecka, którymi zajmuje się siostrzana Omenaa Foundation. I to jest dla mnie największa nagroda – móc patrzeć, jak raz okazana pomoc zatacza coraz szersze kręgi i dociera do coraz większej liczby potrzebujących. A to dopiero pierwszy rok! Rok, który pozwala mi z wielkim entuzjazmem patrzeć w przyszłość.

Zachęcam wszystkich do lektury raportu i pamiętacie proszę, że zawsze warto być przyzwoitym człowiekiem.

RAFAŁ BRZOSKA

Raport Rafał Brzoska Foundation