Aktualności

11 stycznia 2024

W Rafał Brzoska Foundation ruszył Program “Buddy” 

„Buddy” w pracy to termin używany na określenie kolegi lub towarzysza w zespole. To osoba, która pomaga nowemu członkowi organizacji w procesie adaptacji i zapoznawaniu się z nowym miejscem. Buddy udziela informacji na temat procedur, wartości i zwyczajów, a także jest wsparciem i mentorem. 

PROGRAM BUDDY W RAFAŁ BRZOSKA FOUNDATION

Postanowiliśmy losowo podzielić podopiecznych Rafał Brzoska Foundation na 5 grup, w których połączyliśmy Stypendystów z pierwszego i drugiego naboru. Poprosiliśmy “starszy rocznik” o zainicjowanie wymiany doświadczeń ze swoją grupą i resztą uczestników spotkania, licząc na to, że uczestnicy pierwszej edycji naszego konkursu stypendialnego wejdą płynnie w rolę mentorów.

PROGRAM EDUKACYJNY 

Wierzymy głęboko w potencjał naszych podopiecznych, dlatego ogłosiliśmy konkurs na najlepszy program warsztatów edukacyjnych/artystycznych/motywacyjnych ONLINE, który wyznaczone przez nas grupki BUDDIES będą mogły zgłaszać do naszej fundacji. Może to być idea zgłoszona przez stworzony przez nas zespół lub wypracowana we współpracy między różnymi teamami.  

Obszary pomocowe:

* polskie ośrodki opiekuńczo-wychowawcze pod skrzydłami Omenaa Foundation,

* RIO EDU CENTRUM, dzienny ośrodek edukacyjny dla ukraińskich uchodźczyń i ich dzieci,

* RIO VIBE CENTRUM, ośrodek wsparcia psychologicznego dla dzieci z Ukrainy i z polskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych,

* PODOPIECZNI KONSORCJUM FILANTROPIJNEGO założonego przez Omenaa Foundation,

* KIDS HAVEN SCHOOL W GHANIE, szkoła dla dzieci ulicy prowadzona przez Omenaa Foundation.

Dla tych, którzy zaprezentują najlepsze pomysły i zaangażują się w tworzenie programów, będziemy mieć nagrody w postaci – przydzielenia mentora, który pomoże w realizacji projektu, granty, dyplomy wolontaryjne z podpisami Omeny Mensah i Rafał Brzoski. Dużym plusem będzie też nawiązanie przez Stypendystów bliskich relacji, które – mamy nadzieję – zaowocują twórczą współpracą, a może nawet przyjaźniami na długie lata.