Aktualności

9 maja 2022

„Rafał Brzoska Foundation” szuka talentów!

Rafał Brzoska, przedsiębiorca i filantrop, zainaugurował działalność swojej fundacji – „Rafał Brzoska Foundation”, która ma wspierać młodych, zdolnych ludzi w ich drodze do sukcesu i rozwijaniu talentów. Organizacja powstała z myślą o dzieciach i młodzieży, które mają mniejsze możliwości edukacyjne ze względu na pochodzenie, sytuację ekonomiczną lub społeczną. W ramach fundacji działać będą programy edukucyjne, w tym Fundusz Stypendialny, do którego można się już zgłaszać. 

Rafał Brzoska jest przekonany, że na biznesie spoczywa dzisiaj wielka odpowiedzialność za nasze otoczenie – za przyszłość kapitału społecznego, środowiska naturalnego, kolejnych pokoleń, kraju. Kluczowym motywem filantropii jest dla twórcy InPostu wspieranie rozwoju i edukacji tych, którzy dzięki wyjątkowym zdolnościom, zaangażowaniu i determinacji mogą zmieniać świat, a nie zawsze mają wystarczające warunki, by doskonalić swój potencjał. 

Moje dotychczasowe osiągnięcia biznesowe są powodem wielkiej radości i osobistej satysfakcji. Pamiętam jednak drogę do miejsca, w którym jestem teraz. Urodziłem się i wychowałam na śląskiej wsi, chodziłem tam do szkoły, ale bez możliwości zajęć dodatkowych, nauki języków obcych, jak i bez finansowego wsparcia rodziny. Nigdy jednak nie brakowało mi ambicji ani determinacji, które pomogły w realizacji marzeń – mówi Rafał Brzoska, Prezes Zarządu „Rafał Brzoska Foundation” – Fundacja ma sprawić, by osoby, które mierzą się z podobnymi doświadczeniami jak moje z dzieciństwa, miały lepszy start. Chcemy wspierać zdolne, pracowite dzieciaki z głodem sukcesu i zapewnić im wymarzony rozwój. Jeżeli jej czy jego pragnieniem jest kształcenie się na najlepszych uczelniach świata jak University of Oxford czy Yale University, ciężko pracuje, by się tam dostać, naszym zadaniemi jest zapewnienie im wsparcia  finansowego i edukacyjnego, aby szanse na studiowanie tam były osiągalne.  

Kołem zamachowym działań Rafał Brzoska Foundation są programy stypendialne z różnych dziedzin jak nauki ścisłe, humanistyczne, sztuka czy przedsiębiorczość. Programy mają pomóc w zdobywaniu nowych kompetencji, rozbudzenia kreatywnego myślenia i budowaniau pewności siebie, która pozwolą odważnie iść naprzód i sięgać po marzenia. Ta pomoc obejmuje wszechstronne i indywidualne wsparcie rozwojowe, naukowe, społeczne oraz finansowe dostosowane do potrzeb i możliwości podopiecznych. Stypendystów pod opiekę wezmą nasi mentorzy i przedstawiciele Rady Nadzorczej, ludzie z ogromnym doświadczeniem, wizją i praktyką zawodową, którzy odnieśli sukces w różnych obszarach.

Stypendium mogą uzyskać laureaci konkursu, do którego już można aplikować. Rekrutacja potrwa do końca czerwca 2022 roku. Każda zgłoszona osoba będzie oceniana według tych samych kryteriów: zdolności i talentu, wizji i pomysłu na siebie, pozytywnego wpływu na otoczenie, sytuacji ekonomicznej lub rodzinnej, wieku – 13-25 lat. 

Jestem głęboko przekonany, że pomaganie jest kluczowym elementem człowieczeństwa. Wierzę, że odpowiednie wsparcie dla świadomych, utalentowanych i posiadających aspiracje młodych ludzi może sprawić, że będą mogli się realizować w pełni i zmieniać świat na lepsze. – dodaja Brzoska – We wszystkich projektach, w które się angażuję, zawsze wspiera mnie Omenaa Mensah jako Wiceprezeska Zarządu – moja wielka Inspiracja, Przyjaciel, Żona. Dlatego nie wyobrażam sobie prowadzenia Fundacji bez niej u mojego boku.