Aktualności

1 sierpnia 2023

Znamy laureatów drugiej edycji konkursu stypendialnego w Rafał Brzoska Foundation

Każdy z 17 zwycięzców otrzyma indywidualne „szyte na miarę” wsparcie, które pozwoli na kontynuację edukacji na najbardziej prestiżowych uczelniach w Polsce, Francji, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych a nawet w Indiach. Młodzi stypendyści mogą pochwalić się wybitnymi osiągnięciami z obszaru nauk ścisłych i innowacji oraz sztuki, przedsiębiorczości i działalności społecznej. 

Zakończył się nabór do drugiej edycji konkursu stypendialnego Rafał Brzoska Foundation. W tym roku w procesie rekrutacji wzięło udział blisko tysiąc kandydatów. Jury stanęło przed nie lada wyzwaniem, by wyłonić najlepszych. Wybór był niezwykle trudny, bo wszyscy finaliści mogli pochwalić się wybitnymi osiągnięciami naukowymi oraz ponad przeciętnymi wynikami w nauce. Po wnikliwej ocenie zgłoszeń i indywidualnych spotkaniach, Rafał Brzoska i Omenaa Mensah – prezes i wiceprezeska Rafał Brzoska Foundation wraz z zespołami Rady Programowej i Mentorskiej wyłonili 17 najlepszych kandydatów, którym przyznali roczne stypendia naukowe. Tym samym do 28 zeszłorocznych stypendystów dołączyli kolejni podopieczni.

Ilość zgłoszeń, które wpłynęły do tegorocznej edycji Funduszu Stypendialnego przeszła nasze najśmielsze oczekiwania. Okazuje się, że w Polsce nie brakuje wybitnie zdolnej młodzieży, która chce pogłębiać i wykorzystywać swoją wiedzę, by zmieniać świat na lepsze – mówi Rafał Brzoska. – Rozmowy z tymi niesamowitymi młodymi ludźmi, ich motywacja, dojrzałość, chęć zdobywania wiedzy na najlepszych światowych uczelniach, dają mi dużo radości. Jestem dumny, bo po raz kolejny wyłowiliśmy prawdziwe naukowe brylanty – dodaje prezes Rafał Brzoska Foundation. 

Oprócz wybitnych studentów z obszaru nauk ścisłych i innowacji oraz sztuki, w gronie stypendystów znaleźli się również młodzi przedsiębiorcy oraz społecznicy, angażujący się w różnorodne inicjatywy społeczne. 

Przyznaję, że kilkoro kandydatów podbiło moje serce już po kilku minutach rozmowy! Do każdego podchodziliśmy bardzo indywidualnie. Braliśmy pod uwagę człowieka. Jego energię, to, jaki jest, jakie ma predyspozycje i zainteresowania, a nie jedynie wyniki w nauce, bo te były wybitne – mówi Omenaa Mensah, wiceprezeska Rafał Brzoska Foundation. – Do grona naszych stypendystów dołączyły kolejne wybitne talenty, którym będziemy kibicować i wspierać w dalszym naukowym rozwoju. Wierzymy, że „szyte na miarę” stypendia pomogą im spełnić marzenia i zdobywać najlepsze wyniki nie tylko na polskich, ale i na światowych uczelniach – dodaje Mensah. Mam tylko nadzieję, że nasi stypendyści po tym jak odbiorą najlepszą edukację na świecie będą chcieli wracać do kraju, żeby zmieniać go na lepsze miejsce.

Wszystkim laureatom Funduszu Stypendialnego Rafał Brzoska gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów naukowych i niesłabnącej wiary we własne możliwości. 

Oto pełna lista stypendystów:

Wiktor Babiński 

Kornelia Bartoszewicz 

Małgorzata Czarnik

Mikołaj Błaszczyk  

Katarzyna Furmanek 

Zoja Giza 

Maksymilian Kędzierski

Julia Lasiota 

Kacper Malinowski 

Mateusz Mikołajczak 

Julia Prus

Jan Radomiński Lasak 

Marek Rauchfleisz 

Maciej Szymczyk 

Tomasz Ślusarczyk 

Łucja Ulbrych 

Mikołaj Wolanin

Witajcie na pokładzie Rafał Brzoska Foundation!