Poznajcie Stypendystów Rafał Brzoska Foundation 2024!

“Ludzie, którzy są wystarczająco szaleni, by myśleć, że mogą zmienić świat, są tymi, którzy go zmieniają.”

- Steve Jobs

  • Jan Bartkowiak

    Student ekonomii na Minerva University - najbardziej innowacyjnym uniwersytecie na świecie - gdzie zajmuje się również zbieraniem najciekawszych zastosowań sztucznej inteligencji w edukacji oraz pracy projektowej. Jest założycielem fundacji Econverse, wspierającej rozwój przedsiębiorczości oraz umiejętności przyszłości wśród polskich nastolatków. Econverse wsparło już ponad trzy tysiące młodych Polaków i Polek i przygotowuje się do ekspansji zagranicznej.
  • Julia Ciesielska

    Studentka Juilliard School w Nowym Jorku na wydziale tańca. W 2021 roku została absolwentką Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej w Gdańsku. Umiejętności artystyczne doskonaliła podczas licznych warsztatów międzynarodowych, m.in. B12 w Berlinie, NDT Summer Intensive w Holandii, Arts Umbrella w Kanadzie, Intensive Orsolina 28 we Włoszech, BODYTRAFFIC Summer Program w Los Angeles. Julia otrzymała tytuł Młodego Tancerza Roku 2019 oraz nagrodę specjalną Ewy Głowackiej podczas Golden Pointe Shoes 2021. Została stypendystką programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Młoda Polska 2022. Aktualnie kontyn (...)
    Zobacz więcej...
  • Hania Derej

    Kompozytorka, pianistka, aranżerka i dyrygentka. Studiuje dyrygenturę symfoniczną na Akademii Muzycznej w Krakowie oraz kompozycję i aranżację jazzową w Conservatorium van Amsterdam. Jest autorką ponad 100 kompozycji, z których część została zarejestrowana na siedmiu płytach. Zaczęła komponować utwory na fortepian solo w wieku 10 lat, a na orkiestrę w wieku 13 lat. Jej utwory były wykonywane przez Orkiestrę Kameralną Filharmonii Narodowej i inne zespoły. Hania tworzy muzykę w różnych stylach, w tym jazzową, ilustracyjną, kameralną, filmową, elektroniczną oraz popową. Jest laureatką wielu nag (...)
    Zobacz więcej...
  • Paula Drozdowska

    Studentka programu magisterskiego z Architektury Kosmicznej na University of Houston, w centrum badawczym Sasakawa International Center for Space Architecture (SICSA). Ukończyła studia architektoniczne na Politechnice Wrocławskiej. Podczas studiów współpracowała z zespołem Space is More nad projektami związanymi z architekturą ekstremalną i kosmiczną, w tym wyróżnionym projektem bazy księżycowej w konkursie zorganizowanym przez Young Architects Competition i Europejską Agencję Kosmiczną. Paula zdobyła także doświadczenie w Stacji Badawczej LunAres, gdzie koordynowała przygotowanie i przebieg 24 symul (...)
    Zobacz więcej...
  • Laura Gizicka

    Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Rzeźbiarka i artystka społecznie zaangażowana. Działa z gliną już od kilkunastu lat, a w swojej sztuce eksploruje terapeutyczny aspekt twórczości. Dzieła Laury odnoszą się do pracy z emocjami, ciałem i podświadomością. Jej ostatnia wystawa "Totemy Ewolucji" prezentowana była w Galerii Miejskiej we Wrocławiu jako zwieńczenie pracy magisterskiej artystki. Porównała w niej twórczość do ruchu ewolucyjnego, który stoi u podstaw poznania. Młoda artystka aktywnie uczestniczy w wielu wystawach, sympozjach międzynarodowych i dział (...)
    Zobacz więcej...
  • Szymon Jackowski

    Szymon jest uczniem eksperymentalnej klasy matematycznej w XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Dwukrotnie znalazł się na podium ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, w tym raz zajmując miejsce pierwsze. W 2023 został powołany do kadry Polski na Międzynarodową Olimpiadę Ekonomiczną, jako najmłodszy Polak w historii, gdzie zajął 15. miejsce na świecie. Będzie reprezentował Polskę również podczas Międzynarodowej Olimpiady Ekonomicznej 2024. Jest także laureatem m.in. Olimpiady Przedsiębiorczości oraz finalistą Olimpiady Informatycznej. Znajduje się w głównym zespole zarządzającym (...)
    Zobacz więcej...
  • Amelia Janiak

    Studentka medycyny na Duke University/Duke Kunshan University, specjalizująca się w onkologii i ginekologii. Ukończyła Liceum im. Stefana Batorego w Warszawie. Pracowała jako wolontariuszka w szpitalu klinicznym w Łodzi, gdzie prowadziła badania publikowane w „Fertility and Sterility”. Brała udział w programie wymiany w Yale-NUS College w Singapurze, gdzie również prowadziła własne badania. Jako jedna z 20 osób na świecie została zakwalifikowana do programu UPWARDS na MD Anderson Cancer Center w USA. Amelia bierze udział w programie „Digital Tools for Cancer Control Equity in China” i planuje aplik (...)
    Zobacz więcej...
  • Magdalena Jarosz

    Dzięki pomocy fundacji, Magda będzie mogła kontynuować swoją naukę w UWC Changshu w Chinach. Interesuje się informatyką i informatyką kwantową, rozwija się naukowo w tych dziedzinach poprzez udział w programach tworzonych przez organizacje takie jak The Coding School oraz The New York Academy of Sciences. Pomaga innym w rozwoju naukowym prowadząc projekt Girls Mean STEM. Jest finalistką w Girls Future Ready, ze swoją drużyną i mentorką Justyną Pelc wysłała misję stratosferyczną na granicę z kosmosem. Jest laureatką programów Jestem Liderką i Uniwersytet Najlepszych.
  • Zuzanna Kassner

    Interesuje się astrobiologią, ekologią i fizjologią roślin. Prowadzi własne badania nad zastosowaniem nanocząstek we wspieraniu roślin podczas suszy. Jej praca została akredytowana do finału konkursu Explory, który odbędzie się w październiku 2024 roku. Jest laureatką konkursu Endeavour Scholarship i znalazła się w pierwszej w historii czteroosobowej reprezentacji Polski, która miała szansę wziąć udział w międzynarodowym szkoleniu kosmicznym NASA w U.S. Space and Rocket Center w Huntsville, w Alabamie. Jest finalistką konkursu RISE for the World, co oznacza, że znalazła się w gronie 500 najlepsz (...)
    Zobacz więcej...
  • Piotr Lazarek

    Innowator, który szybko zdobył uznanie na międzynarodowej scenie naukowej. W wieku 16 lat rozpoczął prace nad autonomicznym analizatorem jonowo-selektywnym, przyspieszającym badania stanu gleby. Dwa lata później, jako pierwszy Polak, wygrał pierwsze miejsce na Intel ISEF – największym konkursie prac młodych naukowców na świecie. Piotr prezentował swoje rozwiązanie na konferencjach w Wielkiej Brytanii, Szwajcarii, USA, Izraelu, Chinach i RPA. Po ukończeniu szkoły średniej w Wielkiej Brytanii, został przyjęty do prestiżowego Jerome Fisher Program in Management and Technology, gdzie studiuje Inżynieri� (...)
    Zobacz więcej...
  • Martyna Łuszczek

    Studentka ekonomii z Podkarpacia, angażuje się w rozwój nowych technologii. Laureatka konkursu "E(x)plory" Fundacji Zaawansowanych Technologii, wynalazła urządzenie “Aquacollector” do zbierania mikroplastików z akwenów wodnych oraz rozwiązanie "Visible Gestures" do komunikacji z osobami głuchoniewidomymi. Jest mówczynią TEDx i prelegentką na światowych konferencjach, takich jak EXPO2020 w Dubaju. Wyróżniona w rankingu "25 under 25" magazynu Forbes oraz McKinsey, a także na liście "TOP100 Women in AI" fundacji Perspektywy. Obecnie bada wpływ transformacji cyfrowej i rozwoju sztucznej inteligencji na ro (...)
    Zobacz więcej...
  • Pola Ochocka

    Pola jest dwukrotną laureatką Olimpiady Chemicznej. Znalazła się wśród ośmiu najlepszych zawodników w Polsce, dzięki czemu wzięła udział w kursie przygotowującym polską reprezentację na 55. Międzynarodową Olimpiadę Chemiczną w Szwajcarii. Zwyciężyła Ogólnopolski Konkurs Chemiczny Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Odbyła staże badawcze na Wydziale Chemii Politechniki Warszawskiej oraz w Instytucie Chemii Organicznej Polskiej Akademii Nauk. Jest laureatką nagrody głównej programu Adamed SmartUP, stypendystką Ministra Edukacji i Nauki, fundacji Our Future Foundation oraz laureatką Queen (...)
    Zobacz więcej...
  • Paulina Pietras

    Perkusistka pochodząca ze Śląska. Jest wielokrotną stypendystką Prezydenta Miasta Katowice, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz stypendystką programu „Młoda Polska”, który umożliwił jej zakup marimby. Laureatka wielu konkursów ogólnopolskich i międzynarodowych, finalistka konkursu „Młody Muzyk Roku 2024”. Swoją edukację będzie kontynuować na University of North Carolina School of the Arts, gdzie otrzymała najbardziej prestiżowe stypendium oferowane przez uczelnię - „Kenan Excellence Scholarship”. Paulina marzy o promocji kultury polskiej, jak i samej perkusji na arenie międzynar (...)
    Zobacz więcej...
  • Agnieszka Płaczek

    Pasjonatka muzyki i saksofonistka. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie, a w przyszłym roku akademickim wyjeżdża na wymianę studencką do Haute école des arts du Rhin w Strasbourgu we Francji. Bierze udział w wielu projektach muzycznych, m.in. Warsaw Saxophone Orchestra czy roczna współpraca z Filharmonią Narodową polegająca na zagraniu 250 koncertów podczas 10 tras koncertowych z kwartetem saksofonowym. Jest laureatką wielu konkursów saksofonowych o randze narodowej i międzynarodowej, m.in. Ogólnopolski Konkurs Muzyczny CEA czy 10. Internationaler Wettbewerb für klassischesSax (...)
    Zobacz więcej...
  • Adam Siemiątkowski

    Ukończył program matury IB w 2 Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im. Pawła Jasienicy w Warszawie. Jest pasjonatem nauk ścisłych związanych z biologią i chemią. Wykazał się swoimi umiejętnościami m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Biotechnologicznym, w którym zajął 10 miejsce, a także w konkursie E(x)plory, którego laureatem został po współtworzeniu aplikacji do diagnozy złośliwości nowotworu piersi. W związku z tym projektem, Adam został też najmłodszym laureatem w historii konkursu „Szkoła Pionierów” organizowanego przez Polski Fundusz Rozwoju. Co więcej, Adam ma też szeroki dorobek (...)
    Zobacz więcej...
  • Krzysztof Sosnowski

    Student medycyny na University of Cambridge, gdzie uzyskał licencjat z immunologii i onkologii. Interesuje się technologią medyczną i zarządzaniem. Odbył staże w Europejskim Centrum Badań Kosmicznych oraz prowadził badania w Sanger Institute i Imperial College London. Koordynował współpracę między Wydziałem Hematologii Uniwersytetu Cambridge a Londyńskim Zoo, gdzie badał zwierzęta tropikalne. Obecnie zasiada w zarządzie głównym Królewskiego Stowarzyszenia Medycyny w Wielkiej Brytanii oraz MedTech Foundation. Jest związany z Cambridge Judge Business School oraz King’s Entrepreneurship Lab, gdzie bad (...)
    Zobacz więcej...
  • Jeremi Chabros

    Lekarz, naukowiec, edukator. Magistrant na kierunku Metody Ilościowe na Harvardzie. Absolwent Medycyny oraz licencjatu z Fizjologii, Biologii Rozwojowej i Neurobiologii na University of Cambridge. W pracy naukowej skupia się na wykorzystaniu metod obliczeniowych, inżynierii i fizyki w celu zrozumienia, prognozowania i poprawy wyników klinicznych u pacjentów neurochirurgicznych. Autor i współautor 16 publikacji i prezentacji naukowych. Odbył staż z neurochirurgii i neurologii w Brigham and Women’s Hospital, Harvard Medical School. Laureat prestiżowych nagród naukowych na poziomie krajowym, w tym Królewskiego T (...)
    Zobacz więcej...
  • Piotr Czupryński

    Uczeń Technikum Mechatronicznego nr 1 w Warszawie i laureat konkursu kuratoryjnego z informatyki i finalistą OIJ-Olimpiady Informatycznej Juniorów. Od czterech lat zajmuje się programowaniem. Stworzył system do zarządzania i rezerwacji online dla salonów beauty. Do tej pory zarejestrowano blisko 2500 wizyt, a z systemu korzysta 900 klientów końcowych i wysłanych było 6000 powiadomień SMS. Piotr samodzielnie odwiedził 150 salonów, aby zdobyć pierwszych klientów. Jego aplikacja jest wysoko oceniana przez użytkowników. Piotr koncentruje się na swoim celu, by zostać młodym biznesmenem.
  • Katarzyna Palowska

    Studentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, gdzie studiuje grę na klarnecie. Pochodzi z małej miejscowości na Podhalu. Mimo późnego rozpoczęcia edukacji muzycznej, ukończyła liceum muzyczne w Krakowie z wyróżnieniem. W ciągu ostatnich dwóch lat brała udział w wielu znaczących wydarzeniach muzycznych. Stypendium pozwoli jej brać udział w konkursach muzycznych.