Fundusz Stypendialny – Fundacja Rafała Brzoski

O Funduszu

Celem Funduszu jest wspieranie wyjątkowych, zdolnych młodych ludzi z aspiracjami, potencjałem, pomysłami i osiągnięciami w wybranej dziedzinie. Podopieczni Funduszu otrzymają wyjątkowe i indywidualne wsparcie szyte na miarę ich marzeń.

Konkurs Stypendialny

Kogo szukamy

Szukamy zdolnych, ambitnych, młodych ludzi, którzy pragną rozwijać swoja wiedzę i umiejętności

Zdolności

Nasi podopieczni powinni być pracowici oraz ponadprzeciętnie zdolni i mieć już pierwsze osiągnięcia w wybranej dziedzinie lub aktywności: sukcesy w konkursach, olimpiadach, opublikowane prace, wystawy, prototypy produktów, projekty wdrożeniowe, pomysły na wynalazki, biznes plany…

Własna wizja

Wiemy, jak ważna jest wizja i pomysł na siebie, ale także na swoje przedsięwzięcia i innowacje (w tym społeczne) w różnych dziedzinach życia. Energia do działania i gotowość do dalszego rozwoju oraz plan - to naprawdę się liczy!

Pozytywny wpływ na otoczenie

Pragniemy, aby działania stypendystów wywierały pozytywny wpływ na świat, ludzi i środowisko naturalne. Szukamy w nich postaw i działań, które teraz i w przyszłości będą miały efekty w polepszaniu dobrostanu życia na Ziemi.

Sytuacja rodzinna lub ekonomiczna

Szczególnie chcemy wspierać tych, którzy mają mniejsze możliwości rozwoju z powodów od nich niezależnych.

Oferowane wsparcie

Celem Funduszu jest wspieranie dalszej edukacji i rozwoju młodych i wybitnie utalentowanych ludzi.

Przyznawane stypendium będzie opiekowało i wspierało potrzeby związane z edukacją w miejscu kształcenia Stypendysty.

Wsparcie finansowe

– w zależności od indywidualnej sytuacji stypendysty/tki i wybranej drogi rozwoju możliwe będzie otrzymanie odpowiedniego wsparcia finansowego z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z nauką i rozwojem.

Mentoring

– indywidualna praca z wybranym ekspertem_tką zaproponowanym/ą przez Fundację w zależności od potrzeb stypendysty/tki. Mentorami będą osoby doświadczone w swoich dziedzinach, uznani specjaliści i autorytety.

Okazjonalne spotkania z Rafałem Brzoską, fundatorem Fundacji

– indywidualne, regularne inspiracyjne spotkania z Rafałem Brzoską, rozmowy o rozwoju, wytrwałości, wsparciu i radzeniu sobie z trudnościami.

Przedsiębiorczość i innowacyjność

– umiejętności przedstawiania swoich pomysłów i uzyskiwanie wsparcia/finansowania, komercjalizacja pomysłów, współpraca z biznesem.

Spotkania i integracja grupy stypendystów

– doroczne spotkanie stypendystów,
– spotkania ze Stypendystami w ramach ich inicjatyw.
– wspólne uczestnictwo w inicjatywach do których zapraszana jest Fundacja

Rada Mentorska

Jowita Michalska

Prezeska Digital University, organizacji zajmującej się rozwojem kompetencji przyszłości i współpracującej z czołowymi amerykańskimi uczelniami, takimi jak MIT, Harvard Business School czy Stanford. Organizacja zajmuje się również edukacją osób w trudnej sytuacji życiowej w obszarze: nowych technologii, bezpieczeństwa w Internecie, zawodów przyszłości i ekologii. Jest też polską ambasadorką Singularity University, najważniejszego edukacyjnego think-tanku z Doliny Krzemowej. Ma ponad 20-letnie doświadczenie biznesowe, które zdobywała, pracując na kluczowych stanowiskach w dużych korporacjach m. in. Polkomtelu, PGE czy Deloitte.

Maciej Kawecki

Doktor, dziennikarz, popularyzator wiedzy technologicznej, Ambasador Cyfrowej UE, prezes Instytutu Lema, prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie

Tomasz Rożek

Polski dziennikarz naukowy i fizyk, doktor nauk fizycznych, popularyzator nauki. Założyciel Fundacji „Nauka, to lubię”.

Piotr Psyllos

Elektronik, programista, innowator i przedsiębiorca.  W ramach działalności naukowo-wynalazczo-biznesowej zajmuje się wykorzystaniem nowoczesnych technologii, w tym m.in. zastosowaniami sztucznej inteligencji, robotami, wirtualnymi asystentami, human–computer interaction i ochroną zdrowia.

Przemek Staroń

Psycholog, wykładowca, edukator, autor książek, Nauczyciel Roku 2018, Członek Kolegium Ekspertów Instytutu Strategie 2050.

Iwona Chmura-Rutkowska

Pedagożka i socjolożka. Pracuje na Wydziale Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka badań i książek na temat edukacyjnych i społecznych mechanizmów oraz konsekwencji stereotypów, nierówności społecznych oraz przemocy motywowanej uprzedzeniami. Członkini Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Współzałożycielka Interdyscyplinarnego Centrum Badań Płci Kulturowej i Tożsamości UAM. Współpracuje z instytucjami państwowymi, samorządami oraz organizacjami pozarządowymi w obszarze problematyki równego traktowania i wykluczenia społecznego .

Magdalena Jabłońska

Prezeska Zarządu Fundacji Przedsiębiorczości Technologicznej. Magdalena ma 16-letnie doświadczenie w doradztwie biznesowym. Jest ekspertką w zakresie metod i strategii otwartych innowacji. Pełni rolę sędziego i mentorki w wydarzeniach startupowych i programach akceleracyjnych. Jej misją jest zapewnienie podstaw do rozwoju innowacji, innowacyjnej kultury i przedsiębiorczego sposobu myślenia oraz budowanie pomostów między Startupami a korporacjami, z korzyścią dla obu stron.

Krzysztof Kałwak

Prof. Dr hab. n.med. Krzysztof Kałwak - Kierownik Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. W roku 2020 jako pierwszy w Polsce zastosował z sukcesem komórki CAR-T u dziecka z oporną postacią ostrej białaczki limfoblastycznej. Jest członkiem Zarządu EBMT Working Party Pediatric Diseases (i Scientific Trials Subcommitee) oraz Przewodniczącym Infectious Diseases Subcommittee of the EBMT Working Party Pediatric Diseases; Jest głównym badaczem ośrodka klinicznego należącego do konsorcjum unijnego RECOMB, które wprowadza autologiczną terapię genową z wykorzystaniem zmodyfikowanych komórek macierzystych hematopoezy w leczeniu pacjentów z RAG1-SCID. W roku 2022 – 43 miejsce w prestiżowym plebiscycie „Pulsu Medycyny” – „Lista Stu najbardziej wpływowych osób w polskiej medycynie”.

Krzysztof Kozakiewicz

Współzałożyciel i prezes dwóch organizacji: Conlea oraz Conlea Conferences, których misją jest budowanie kompetencji i wspieranie rozwoju managerów i specjalistów IT. Jest pomysłodawcą i twórcą wydarzenia o nazwie IT Manager of Tomorrow – największej konferencji dla Managerów IT w Polsce. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w zarządzaniu w branży IT oraz w obszarze edukacji i rozwoju kompetencji, zdobywane zarówno w roli przedsiębiorcy, jak i podczas pracy w międzynarodowych organizacjach, takich jak Lufthansa czy General Electric.

Olga Legosz

Przedsiębiorczyni, współzałożycielka Fundacji Sukces Pisany Szminką, inicjatorka akcji profrekwencyjnej Wspieram Sukces Kobiet. Działa w internecie jako Nomadmum81, budując konsekwetnie jeden z najbardziej wyrazistych profili na Instagramie, który obserwuje ponad dwieście tysięcy użytkowników. Jest współzałożycielką przedszkola dla dzieci ze spektrum autyzmu Blue Bees.

Artur Racicki

Przedsiębiorca z 20-letnim doświadczeniem w rozwijaniu spółek technologicznych, współtwórca SEEDiA wspierającej miejską mobilność z zieloną energią. Mentor NGO i startupów, doradca spółki Gallium. Brał udział w topowych akceleratorach: Plug and Play Accelerator (USA), Greentown Labs (USA), K-Startup Grand Challenge (Korea), Vienna-up (Austria), Calling2Scale (Izrael), Startup Terrace (Tajwan). Wykłada na studiach MBA w Akademii Leona Koźmińskiego. Ukończył Advanced Leadership Program w Center for Leadership. Laureat rankingu „Najbardziej kreatywnych w biznesie” (2015, 2017). Doświadczony we współpracy z inwestorami i funduszami Venture Capital.