Stypendyści – Fundacja Rafała Brzoski

Laureaci konkursu stypendialnego
Rafał Brzoska Foundation

Z radością i dumą prezentujemy Laureatów pierwszego konkursu stypendialnego Rafał Brzoska Foundation.

Cieszymy się, że możemy wspierać tę grupę w jej dalszym rozwoju i realizacji marzeń. To dla nas jasne, że osoby, które prezentujemy poniżej zdobędą kiedyś świat i sprawią, że stanie się on lepszym miejscem.

 • Małgorzata Bobińska

  Małgorzata to uzdolniona flecistka, która właśnie dostała się na Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie. Wygrała wiele konkursów i marzy o dalszym rozwoju. Potrzebuje niewielkiego wsparcia, które pomoże jej utrzymać się w Warszawie również uczestnicząc w życiu kulturalnym stolicy. Liczy na wsparcie mentorskie i psychologiczne.
 • Nikodem Ciomcia

  Nikodem to znakomity 4-klasista gliwickiego liceum ogólnokształcącego. Prowadzi prace badawcze i tworzy wynalazki oraz z sukcesami startuje w licznych konkursach. Jest finalistą konkursu Explory za projekt ubrania zbierającego energię cieplną z organizmu człowieka oraz za pomocą modułów Peltiera przekształcającym ją na energię elektryczną. To społecznik działający bardzo aktywnie w harcerstwie. W przyszłości chce studiować fizykę kwantowa na UW.
 • Adrianna Czechowska

  Adrianna to licealistka z Bydgoszczy, która w przyszłości chce być biotechnologiem na najlepszej uczelni świata. Jest laureatką olimpiady społecznej Zwolnionych z teorii, gdzie przygotowała ogólnopolski projekt dla szkół dotyczący mnemotechnik i szybkiego zapamiętywania. Ma na koncie bardzo dużo inicjatyw społecznikowskich. W przyszłości chciałaby rozwijać Bydgoszcz, aby stała się silnym ośrodkiem naukowym i kulturowym.
 • Natalia Dragan

  Natalia to skrzypaczka z Legnicy. Jej rodzice są nauczycielami muzyki, a starsza siostra również skrzypaczką. Ciężka sytuacja materialna rodziców uniemożliwia wystarczające wsparcie córek. W wieku 6 lat Natalia zagrała swój pierwszy w życiu koncert z orkiestrą. Jest laureatką wielu konkursów krajowych i międzynarodowych. Chciałaby wyjeżdżać na międzynarodowe konkursy, koncerty i festiwale, aby dalej się rozwijać. W przyszłości chce być autorytetem dla młodych muzyków.
 • Zofia Halbersztat

  Dzięki znakomitym wynikom w nauce Zosia dostała się na Cambridge z pełnym stypendium naukowym. Jest studentką pierwszego roku na kierunku historia, politologia i stosunki międzynarodowe. Aktywnie działa społecznie i chciałaby w przyszłości pracować w organizacjach non-profit, łącząc sferę nauki z działaniem społecznym. Absolwentka liceum Akademeia High School z pełnym stypendium naukowym.
 • Jakub Jędrzejewski

  Jakub jest studentem 4 roku inżynierii mechanicznej z Imperial College London. Pochodzi z wielodzietnej rodziny. Aby studiować w Londynie, musiał zaciągnąć kredyt studencki. Kuba łączy świat nauki z praktycznym aspektem świata wynalazków. Ma na koncie wiele projektów i pomysły na kolejne: Fuzor - reaktor syntezy termojądrowej, silnik mikrofalowy, cewki Tesli, stanowisko do pomiarów mikro sił. Jest olimpijczykiem oraz ma za sobą udział w wielu konferencjach naukowych i konkursach gdzie zdobył wiele nagród i wyróżnień.
 • Krzysztof Jóska

  Krzysztof jest uczniem szkoły podstawowej w Rawiczu. Pochodzi z wielodzietnej rodziny. Jest młodym wynalazcą ze zrealizowanymi projektami oraz kolejnymi pomysłami. Stworzył m.in. projekt automatycznie sterowanego gokarta i siedzenia hydraulicznego do gier wyścigowych.
 • Zofia Kierner

  Zofia jest studentką 2 roku na kierunku Biznes i Data science na UC Berkeley. Jest najmłodszą laureatką Forbes 25 Under 25 i założycielką fundacji Girls Future Ready (GFR), organizacji, która przygotowuje dziewczyny z Polski na wyzwania zmieniającego się świata oraz wspiera je w nauce języka angielskiego. Fundacja pomogła już tysiącom dziewczyn i ponad 200 szkołom.
 • Amelia Kudasik

  Amelia jest licealistką V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie. Zajmuje się neuronauką i medycyną. Wygrywa międzynarodowe konkursy i publikuje artykuły naukowe, a także ma na koncie współpracę z naukowcami z Cambridge oraz New York University of Science. Udziela się społecznie, pracując w Fundacjach: Klinika Matmy, Web-Korki. W związku z wojną w Ukrainie stworzyła projekt EDU(po)MOC - stronę internetową która łączy wolontariuszy - korepetytorów - z uchodźcami z Ukrainy.
 • Michał Larysz

  Michał to niesłychanie uzdolniony architekt, który z wyróżnieniem ukończył pierwszy rok Architecture (BA) w London Metropolitan University. Aby się utrzymać w Londynie pracuje, jednak to architektura jest jego prawdziwą pasją, więc nie ma mowy o zaniedbywaniu nauki. Pragnie propagować architekturę i design wśród młodszych pokoleń i pomóc przyszłym studentom.
 • Jakub Oniszk

  Jakub ma licencjat na University of St Andrews oraz przyjęcie na Cambridge. Zajmuje się glacjologią, a jego praca licencjacka została zgłoszona do nagrody Królewskiego Stowarzyszenia Geograficznego za najlepszą pracę licencjacką w UK. Od jesieni 2022 r. planuje rozpocząć roczne studia magisterskie. Największym akademickim marzeniem Kuby jest uczestnictwo w Polarnym Instytutucie Badawczym na Uniwersytecie Cambridge, z którego otrzymał ofertę studiów.
 • Filip Piękoś

  Filip skończył pierwszą klasę technikum i jest młodym wynalazcą, o którym już teraz jest głośno w mediach. Zainteresowania Filipa skupiają się w obszarze nauk technicznych, fascynuje go informatyka, programowanie i nowoczesne technologie. Zbudował i rozwija bezdotykową klawiaturę ZHELTA K6, dla osób niepełnosprawnych. Filip jest szczęśliwy, że jego projekty pomagają już pierwszym osobom z niepełnosprawnością.
 • Natalia Sauer

  Natalia studiuje farmację na 4 roku Wrocławskiego Uniwersytetu Medycznego, gdzie bada nowoczesne metody walki z nowotworami oraz wpływ i zastosowanie pola elektrycznego i magnetycznego na czerniaka. Prezentuje swoje badania na licznych konferencjach. Pomoc przeznaczy na rozwój naukowy.
 • Mikołaj Sembol

  Mikołaj rozpoczął naukę w technikum rolniczym, prowadzi też własną eko farmę kurczaków i przepiórek. Edukuje swoje otoczenie w tematach eko żywności i eko rolnictwa. Zarabia na swoje utrzymanie samodzielnie, odciążając rodziców. Chce w przyszłości rozwijać biznes i studiować weterynarię. Pasjonuje się rolnictwem regeneratywnym.
 • Filip Stasiak

  Filip w wieku 15 lat jako pilot ”posadził” swój pierwszy samolot, a jako 16 latek prezentował na Politechnice Opolskiej „budowę kokpitu boeinga 737 i jego systemy”. Od 17 roku życia prowadzi autorski program „Nie bój się latać”, w którym edukuje o bezpieczeństwie lotnictwa. Jest laureatem konkursu wiedzy o lotnictwie i reprezentantem Polski w licznych projektach klimatycznych. W tej chwili przebywa na kontrakcie w Islandzkich liniach lotniczych.
 • Marlena Sołtysińska

  Marlena jest studentką drugiego roku New York University Shanghai. Pochodzi z nadmorskiego Darłowa, interesuje się nowymi technologiami i biznesem międzynarodowym. Jest stypendystką Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci oraz programu ADAMED SmartUP. Odnosi liczne sukcesy w olimpiadach i konkursach, działała w młodzieżowych radach oraz, wspierając małe ojczyzny i początkujących dziennikarzy, rozwijała Ogólnopolską Federację Młodych i Fundację Polemika. Pieniądze na pierwszy rok studiów zebrała na internetowej zrzutce dzięki pomocy ponad tysiąca wspierających.
 • Aleksander Stupnicki

  Aleksander to bardzo zdolny przyszły lekarz. Dostał na prestiżowy University College London (UCL), od lat jeden z 10 najlepszych uniwersytetów medycznych na świecie. Chcąc pomóc innym w dostaniu się na studia medyczne w UK oraz zdobyć część funduszy na naukę, od ponad roku tworz̨y i rozwija platformę edukacyjną medfully.co.uk, która już wielu osobom z całego świata pomogła zrealizować swoje marzenia o studiach na najlepszych uniwersytetach.
 • Kacper Szklarczyk

  Kacper to student biomedycyny na Karolinska Institutet (7 najlepsza uczelnia w zakresie nauk biologicznych na świecie). Jest współzałożycielem akceleratora potencjału dla nastolatków TeenCrunch (organizowanego przez Google for Startups oraz Microsoft w Polsce). Kacper to fundator i członek Zarządu Fundacji TeenCrunch. Jest podwójnym Laureatem Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego i ma tytuł “Taon” w międzynarodowym konkursie fizycznym, a także wyróżnienie w narodowym matematycznym konkursie “Kangur Matematyczny”.
 • Wojciech Szlasa

  Wojciech jest studentem 5 roku wydziału lekarskiego na Uniwersytecie medycznym we Wrocławiu i zdobywcą Studenckiego Nobla. Prowadzi badania mające zwalczać nowotwory poprzez zastosowanie zmiennego pola magnetycznego. Prowadzi nowatorskie badania polegające na uczulaniu organizmu na czerniaka poprzez zastosowanie nanosekudnowych impulsów elektrycznych. Marzy o Noblu ale jeszcze bardziej o tym, aby jego badania zrewolucjonizowały leczenie onkologiczne.
 • Miłosz Tomkowicz

  Miłosz to student Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Jego główną dziedziną twórczości jest rzeźba, ale tworzy również grafiki, maluje i pisze poezję.
 • Michał Wyrębkowski

  Michał to student 2 roku Yale i Wharton School of Management. Zdał maturę IB - w TOP 1% na świecie oraz polską maturę na 100% (TOP 25 maturzystów w kraju). Brał udział w olimpiadach: z polskiego, francuskiego, historii, filozofii, ekonomii. W języku polskim był 3 w kraju. Założył Młodzieżowy Strajk Klimatyczny w Płocku oraz reaktywował Młodzieżową Radę Miasta w Płocku. Pasjonuje się “zieloną transformacją”, jest też assistant researcherem prof. Sonnenfelda w tworzeniu listy Sonnenfelda - firm, które nie wyszły z Rosji po agresji na Ukrainę. Zna biegle 6 języków, uczy się kolejnych.
 • Aleksander Zarębiński

  Aleksander jest licealistą z Przemyśla i stypendystą KFnRD (Krajowy Fundusz na Rzecz Dzieci). Przygotowywał artykuły naukowe: „Ośmiornica jako obiekt badań behawioralnych” oraz „Mózg i sztuka”, a także uczestniczył w kursach Lenox Hill Hospital BrainTerns USA. Dwukrotnie dotarł do centralnego etapu Olimpiady Wiedzy o Mózgu, brał też udział w międzynarodowym konkursie Brain Bee. Aplikuje do The National Mathematics and Science College.
 • Radosław Żak

  Radosław jest studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. To reprezentant Polski w Międzynarodowej Olimpiadzie matematycznej, w trakcie której zdobył złoty oraz trzy srebrne medale i był najlepszym Polakiem w historii. Przeszedł polskie kwalifikacje do Konkursu Młodych Naukowców UE. Radek prowadzi własne badania naukowe i już na pierwszym roku opublikował artykuł w renomowanym piśmie: Theoretical Computer Science. Oprócz tego wspiera młodych, współorganizuje olimpiady matematyczne Maths Beyond Limits. Organizował obozy dla ukraińskiej młodzieży przygotowujące do olimpiad międzynarodowych.
 • Julia Tondera - FUNDUSZ SERCE

  Julia jest absolwentką liceum im. Stefana Batorego w Warszawie - klasa z Maturą Międzynarodową. Dostała się na jednolite studia magisterskie na kierunku Biochemia Molekularna i Komórkowa na Uniwersytecie Oksfordzkim. Prowadziła własny projekt badawczy w Zakładzie Biochemii Roślin Uniwersytetu Warszawskiego. Brała też udział w programie stypendialnym ADAMED SmartUP, gdzie przez dwa tygodnie pod okiem naukowców prowadziła badania z zakresu biochemii.
 • Bright Abodu - FUNDUSZ SERCE

  Pochodzący z Volta Region, Bright, jest w pierwszej klasie Senior School w Ghanie. Chce studiować medycynę na uniwersytecie w Akrze, stolicy swojego państwa. Jest podopiecznym “Kids Haven School”, która opiekuje się dziećmi ulicy.
 • Aaron Mańczak - FUNDUSZ SERCE

  Aaron jest ambitny i konsekwentnie dąży do niezależności finansowej. Marzy o tym, żeby zostać przedsiębiorcą i inwestorem. Interesuje się edukacją finansową, rynkiem krypto walut oraz technologią blockchain. W najbliższym czasie chciałaby uruchomić sklep e-shoppingowy na platformie shopee.   
 • Antonina Pawlak - FUNDUSZ SERCE

  Antonina jest wokalistką, pianistką, ale też komponuje i zajmuje się produkcją muzyki. Dzięki Fundacji Rafała Brzoski może kontynuować swoje studia magisterskie na CalArts - jednej z najlepszych szkoły artystycznych na świecie. Chciałaby niebawem wydawać swoją muzykę przez jedną z niezależnych amerykańskich wytwórni, a w przyszłości dzięki swoim doświadczeniom z zagranicznych uczelni stworzyć własną szkołę muzyczną dla dzieci w Polsce.
 • Julia Stankiewicz - FUNDUSZ SERCE

  Julia studiuje Inżynierię Kosmiczną na Uniwersytecie Technicznym w Monachium i należy do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia Brooke Owens Fellowship przeznaczonego dla wyjątkowych kobiet i osób niebinarnych w branży aeronautycznej. W trakcie studiów równolegle zdobywała doświadczenie w przemyśle operując satelity oraz pracując nad rozwojem silników samolotowych i napędów do małych satelitów. Bardzo ważne jest dla niej zachęcenie młodych osób, w szczególności dziewczyn, do realizowania swoich zainteresowań w dyscyplinie STEM. Julia pasjonuje się językami obcymi i obecnie posługuje się (...)
  Zobacz więcej...