Program „Buddy”

Wierzymy głęboko w potencjał naszych podopiecznych, dlatego ogłosiliśmy konkurs na najlepszy program warsztatów edukacyjnych online, który nazwaliśmy “Buddy”. Jest to kreatywne połączenie świata Stypendystów Rafał Brzoska Foundation z podopiecznymi Omenaa Foundation. Sprawdź!

Kim jest “Buddy”?

„Buddy” w pracy to termin używany na określenie kolegi lub towarzysza w zespole. To osoba, która pomaga nowemu członkowi organizacji w procesie adaptacji i zapoznawaniu się z nowym miejscem. Buddy udziela informacji na temat procedur, wartości i zwyczajów, a także jest wsparciem i mentorem.

Program Buddy w Rafał Brzoska Foundation

Postanowiliśmy losowo podzielić podopiecznych Rafał Brzoska Foundation na 5 grup, w których połączyliśmy Stypendystów z pierwszego i drugiego naboru. Poprosiliśmy “starszy rocznik” o zainicjowanie wymiany doświadczeń ze swoją grupą i resztą uczestników spotkania, licząc na to, że uczestnicy pierwszej edycji naszego konkursu stypendialnego wejdą płynnie w rolę mentorów.

Zadaniem każdej z grup jest stworzenie projektu warsztatów edukacyjnych/artystycznych/motywacyjnych online we wskazanych przez nas obszarach pomocowych.

Obszary pomocowe:

  • polskie ośrodki opiekuńczo-wychowawcze pod skrzydłami Omenaa Foundation,
  • RIO EDU CENTRUM, dzienny ośrodek edukacyjny dla ukraińskich uchodźczyń i ich dzieci,
  • RIO VIBE CENTRUM, ośrodek wsparcia psychologicznego dla dzieci z Ukrainy i z polskich ośrodków opiekuńczo-wychowawczych,
  • PODOPIECZNI KONSORCJUM FILANTROPIJNEGO założonego przez Omenaa Foundation,
  • KIDS HAVEN SCHOOL W GHANIE, szkoła dla dzieci ulicy prowadzona przez Omenaa Foundation.

Dużym plusem akcji “Buddy” jest - poza wsparciem potrzebujących - nawiązanie przez naszych Stypendystów bliskich relacji, które zaowocują twórczą współpracą, a może nawet przyjaźniami na długie lata.