Wiktor jest doktorantem na wydziale historii Uniwersytetu Yale, gdzie specjalizuje się w historii Europy Wschodniej i Rosji. Ukończył z wyróżnieniem studia pierwszego stopnia na wydziale stosunków międzynarodowych w London School of Economics. Pracował w Instytucie Hoovera na Uniwersytecie Stanford jako badacz w zespole Prof. Nialla Fergusona, pomagając w pracy nad drugim tomem biografii byłego sekretarza stanu USA, Henry'ego Kissingera. W grudniu 2023 roku Wiktor uzyskał status "kandydata" który jest ostatnim stopniem przed ukończeniem doktoratu. Jego artykuły na temat polityki i spraw międzynarodowych ukaz (...)
Zobacz więcej...
Kornelia Bartoszewicz
Kornelia dołączyła do Fundacji pod koniec klasy przedmaturalnej. Już wtedy jej pasjami była psychiatria i neuronauka, które rozwijała poprzez staż w Instytucie Biologii Eksperymentalnej im. Nenckiego czy też asystowanie przy badaniach w Departamencie Psychiatrii na Cambridge University czy też wygranie brytyjskiej olimpiady neuronaukowej Brain Bee. Po dołączeniu do Fundacji rozwój Kornelii nabrał jeszcze większego tempa: zdobyła 6. miejsce na szczeblu międzynarodowym Brain Bee a także utworzyła i zorganizowała tą olimpiadę w Armenii i Gruzji we współpracy z Yerevan State Medical University. Kornel (...)
Zobacz więcej...
Mikołaj Błaszczyk
Mikołaj fascynuje się naukami związanymi z kosmosem i lotnictwem. Samodzielnie sterował samolotem w wieku 16 lat. Prowadzi amatorskie badania astronomiczne. Rozwija koncepcje konstrukcji oraz napędów stosowanych w przestrzeni kosmicznej i atmosferach innych planet w tym Ziemi. Zajmuje się budową sond pomiarowych, które m.in. badają atmosferę. Brał udział w wielu konkursach z zakresu STEM oraz ekonomii i zajmował niejednokrotnie wysokie pozycje. Jest laureatem konkursu „Cosmic Challenge”. Zamierza zostać pilotem liniowym. Marzy o przekroczeniu granicy kosmosu. Jest uczniem klasy maturalnej w ZSOT So (...)
Zobacz więcej...
Małgorzata Czarnik
Małgorzata Czarnik była w klasie maturalnej V Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie, gdy składała swoją aplikację do Rafał Brzoska Foundation. Fundacja pozwoliła jej kontynuować edukację na Uniwersytecie Nowojorskim (NYU), gdzie uczy się prawa, z dodatkowymi fakultetami matematyki i data science. Za wyniki w nauce i zaangażowanie społeczne otrzymała Recognition Award od rektora NYU. Zainteresowania badawcze Małgorzaty to migracje, relacje amerykańsko-chińskie i teoria gier. Opublikowała już kilka artykułów naukowych i pracuje nad kolejnymi. Ma również doświadczenie jako stażystka w kancelarii pra (...)
Zobacz więcej...
Katarzyna Furmanek
Katarzyna jest zainteresowana technologią, inżynierią oraz sztuczną inteligencją. Wygrała wiele konkursów - zarówno na poziomie narodowym jak i międzynarodowym - STEM, inżynieryjnych oraz na essej, dotyczący tematów wpływu na społeczeństwo rozwijających się dynamicznie nowych technologii i AI. Bierze również udział w wielu projektach społecznych i edukacyjnych, w których współpracuje z ludźmi z całego świata. Dzięki jej osiągnięciom i wsparciu Fundacji uczy się w szkole w Wielkiej Brytanii, gdzie może rozwijać swoje pasje i zainteresowania i przygotowywać do studiów na najlepszych uczel (...)
Zobacz więcej...
Zoja Giza
Zoja jest uzdolnioną wiolonczelistką z Bydgoszczy. Jest laureatką wielu konkursów ogólnopolskich jak i międzynarodowych. Ambitny repertuar nie stanowi dla niej trudności - wykazuje się dużą dojrzałością artystyczną. Bierze udział w wielu warsztatach i projektach muzycznych. W 2022 r. dostała się na wspaniały koncept „Concertgeboworkest Young” w Holandii, a wakacje 2023 spędziła na projekcie muzycznym w Stanach Zjednoczonych - „Luzerne Music Center”. Jej marzeniem jest kontynuować swój dynamiczny rozwój w kolejnych latach, jeździć na międzynarodowe konkursy i warsztaty oraz lekcje indywidua (...)
Zobacz więcej...
Maksymilian Kędzierski
Maksymilian pochodzi z Ełku i studiuje na Uniwersytecie SWPS, dzięki pomocy fundacji jest w stanie kontynuować naukę, swój rozwój oraz udział w konkursach. Laureat wielu konkursów biznesowo technologicznych min. Seeds for The Future organizowanego przez Huawei w którym reprezentował Polskę w Chinach. Aktywny akademicko oraz społecznie aktualnie rozwija dwa projekty jeden skoncentrowany na reverse mentoringu a drugi na zastosowaniu AI w marketingu.
Julia Lasiota
Julia to mieszkanka niewielkiego Ozorkowa, studentka czwartego roku uniwersytetu Stanforda na dwóch kierunkach. Poliglotka – zna biegle osiem języków, uczy się dwóch kolejnych. Asystentka badawcza w licznych projektach naukowych, jest m.in. wsparciem w pracy nad książką dotyczącą wojennych doświadczeń kobiet w Europie Wschodniej w XX wieku. Najmłodsza archiwistka aktywnie działająca w Instytucie Hoovera. Asystentka na wykładach z somnologii. Wolontariuszka organizacji pozarządowych wspierających licealistów w drodze na najlepsze uczelnie świata.
Tomasz Ślusarczyk
Tomasz jest dziesięciokrotnym medalistą międzynarodowych olimpiad z matematyki, fizyki i chemii, stypendystą Prezesa Rady Ministrów oraz sześciokrotnym stypendystą Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia edukacyjne. Studiuje matematykę i fizykę na Massachusetts Institute of Technology (MIT) w USA, gdzie zaliczył 43 przedmioty, w tym 15 na poziomie doktorskim, uzyskując najwyższe oceny. Jest wielokrotnym finalistą konkursu Putnam, a od trzech lat asystentem dydaktycznym prof. Yufei’a Zhao. Brał udział w prestiżowych programach badawczych z matematyki dyskretnej na University of Minnesota Dulut (...)
Zobacz więcej...
Kacper Malinowski
Kacper Malinowski, w słowach Prezesa Rafała Brzoski, jest „człowiekiem renesansu”. Pochodzący z Łodzi student najbardziej innowacyjnej uczelni świata (WUBI, 2022-2024) – Minerva University w San Francisco, kształci się na kierunkach „Prawo, Etyka, Filozofia”, „Rząd, Społeczeństwo, Polityka” oraz „Zrównoważony Rozwój”. We wrześniu 2024 roku rozpoczął wymianę na Narodowym Uniwersytecie Tajwańskim w Taipei, a w sierpniu ukończył roczną pracę w Laboratorium Psychologii Uniwersytetu Minervy oraz staż dzielony w Laboratorium Kognitywistyki Rozwojowej Uniwersytetu Harvarda. Aktualnie wsp� (...)
Zobacz więcej...
Mateusz Mikołajczak
Mateusz jest pianistą klasycznym, który kończy studia na jednej z najbardziej renomowanych szkół muzycznych w Europie -The Reina Sofia School of Music w Madrycie. Został przyjęty do najbardziej prestiżowej uczelni muzycznej na świecie - The Juilliard gdzie planuje zacząć naukę na jesieni 2023 roku. Występował na największych estradach w Polsce, takich jak Filharmonia Narodowa w Warszawie czy Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, a także w wielu krajach Europy i nie tylko.
Julia Prus
Julia dzięki pomocy Fundacji planuje kontynuować swoją naukę na UWC Mahindra w Indiach. Jest zaangażowana w działanie w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Mazowieckiego, gdzie pełni rolę przewodniczącej komisji. Jest Parlamentarzystką VI kadencji Parlamentu Młodych RP. W lutym 2023 roku moderowała panel o równości płci: "Wolność, Równość, Siostrzeństwo";. W tym roku została także wyróżniona Nagrodą Prezydenta m.st. Warszawy im. Tadeusza Mazowieckiego za "wszechstronne i aktywne działania na rzecz lokalnej społeczności i podejmowanie ważnych tematów z zakresu ekologii".
Jan Radomiński-Lasek
Jan jest multifinalistą olimpiad krajowych, w klasie maturalnej zdobywając 9 miejsce na olimpiadzie matematycznej. Dziś, dzięki wsparciu RBF jest studentem drugiego roku programu „The Bachelor of Science” na jednej z najbardziej renomowanych uczelni we Francji - École Polytechnique de Paris. Kontynuuje multidyscyplinarny program kończący się podwójnym licencjatem z matematyki i informatyki. Po pierwszym roku studiów odbył staż naukowy w instytucie badawczym francuskiej akademii nauk, pracując nad nowym modelem sieci neuronowej INODE. Związany jest również ze sportami, szczególnie z narciarstwem, ściga (...)
Zobacz więcej...
Marek Rauchfleisz
Marek to młody naukowiec, wynalazca i innowator. Interesuje się naukami ścisłymi, metodami i modelami eksploracji danych, implementacjami sztucznej inteligencji, badaniem i wykorzystaniem przestrzeni kosmicznej, bezzałogowymi systemami autonomicznymi. Jest wielokrotnym laureatem i finalistą ogólnopolskich olimpiad, a także laureatem Konkursu Naukowego E(x)plory, Konkursu Młody Innowator, Europejskiego Konkursu Statystycznego. Otrzymał tytuł Ambasadora Innowacji za reprezentowanie kraju na arenie międzynarodowej podczas wystaw innowacji i wynalazków, na których zdobył 5 złotych i 2 srebrne medale. Marka prac (...)
Zobacz więcej...
Maciej Szymczyk
Maciej studiuje inżynierię elektroniczną, informatykę i biznes w ramach prestiżowego programu Management, Entrepreneurship & Technology na UC Berkeley. Dzięki wsparciu fundacji Maciej odbył staż w Human Brain Project w Marsylii oraz w zespole Data & AI w InPost. Wsparcie finansowe RBF pozwoliło Maciejowi podjąć studia na wymarzonej uczelni w USA. Maciej uczestniczy w badaniach naukowych nad sztuczną inteligencją i uczeniem maszynowym. Ponadto, artykuły Macieja ukazują się w ogólnopolskich mediach biznesowych.
Łucja Ulbrych
Łucja jest artystką baletu. Jest laureatką międzynarodowych konkursów baletowych oraz uczestniczyła w międzynarodowych warsztatach baletowych w Lozannie, Monako, Londynie czy Amsterdamie. Od sezonu 2023/24 należy do nowopowstałego Junior Company Polskiego Baletu Narodowego. W sezonie 2024/25 dzięki między innymi nieocenionemu wsparciu Rafał Brzoska Foundation kontynuuje naukę i staż w Junior Company PBN w Warszawie. W przyszłym roku chciałaby rozpocząć pracę w jednym z czołowych zespołów baletowych w Europie, albo dołączyć do zespołu Polskiego Baletu Narodowego. W dalszej perspektywie chciałaby r (...)
Zobacz więcej...
Mikołaj Wolanin
Mikołaj Wolanin - mając 17 lat - założył za zgodą sądu rodzinnego Fundację na rzecz Praw Ucznia. Co roku organizuje też Olimpiadę Wiedzy o Prawach Ucznia, w której co edycję bierze udział około 500 osób uczących się. W trakcie nauki licealnej realizował indywidualny program nauki z przedmiotu „prawo”, a także został laureatem i finalistą 13 ogólnopolskich olimpiad oraz 2 konkursów. Obecnie studiuje w Warszawie dwa kierunki i jest autorem kilkunastu publikacji naukowych, w tym dwóch książek („Prawa ucznia” oraz „Obowiązki ucznia”; ORCID: 0000-0003-3574-6999). Regularnie wygłasza też (...)
Zobacz więcej...
Mateusz Mielczarek
Mateusz rozpoczyna w tym roku studia magisterskie na King's College London z zakresu stosunków międzynarodowych i wojny. Zawodowo związany jest ze Stałym Sekretariatem Community of Demoracies (Wspólnoty Demokracji) - międzyrządową koalicją państw utworzoną w 2000 roku przez amerykańską sekretarz Stanu, Madeleine Albright i polskiego Ministra Spraw Zagranicznych, Bronisława Geremka. Mateusz pracuje nad wzmacnianiem instytucji demokratycznych na całym świecie i koordynuje projekty zw. z bezpieczeństwem międzynarodowym i nowymi technologiami. Jest członkiem Chatham House’s Common Futures Conversations i (...)
Zobacz więcej...
Gracjan Krajewski
Gracjan to student I roku prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Jako Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Płocka organizował liczne inicjatywy na rzecz płockiej młodzieży. Jest Laureatem Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Chciałby pomagać młodym, zdolnym ludziom z małych miejscowości. Jego największą pasją jest literatura, a największym marzeniem zostanie powieściopisarzem.
Pola Hayder
Pola jest uczennicą ósmej klasy Szkoły Podstawowej nr 185 im. UNICEF w Warszawie oraz stypendystką Krajowego Funduszu na Rzecz Dzieci. Ukończyła Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I st. z wyróżnieniem i kontynuuje naukę w Państwowej Szkole Muzycznej II st. im. J. Elsnera w Warszawie pod opieką Profesora Seweryna Zapłatyńskiego. W 2023 roku, dzięki wsparciu Fundacji Rafała Brzoski, wystąpiła w Carnegie Hall w Nowym Jorku, zdobywając II miejsce w American Virtuoso International Music Competition. Pola jest laureatką licznych konkursów muzycznych w Polsce i za granicą oraz doskonali swoje umiejętno� (...)
Zobacz więcej...
Maksymilian Paczyński
Maksymilian jest twórcą programu FATIK, który za pomocą analizy danych behawioralnych człowieka zapobiega zaśnięciu za kierownicą. Program ten zajął I miejsce na świecie w międzynarodowym konkursie Intel AI Global Impact. Maksymilian jest zwycięzcą II edycji konkursu Tech Minds i liderem projektu naukowego “Widzialni” tworzącego okulary wspomagające codzienne życie osób niewidomych. Występował na takich wydarzeniach jak ONZ IGF, Intel Vision wraz z CEO firmy Intel Patem Gelsingerem w Stanach Zjednoczonych czy pod marką Volvo w Volvo Talks. Jest zdobywcą takich nagród jak: Digital Shapers, czy Ris (...)
Zobacz więcej...
George Lamb
George robi magisterium z inżynierii lotniczej na Uniwersytecie Technicznym w Monachium w Niemczech. Obecnie kończy swoją pracę magisterską po odbyciu stażu badawczego w NASA Jet Propulsion Laboratory, gdzie pracował nad rozwojem równoległego napędu powierzchniowego w odpowiedzi na imperatyw NASA dotyczący poprawy wydajności optycznej przyszłych teleskopów kosmicznych. W marcu 2024 roku został wyróżniony jako jedna z dwudziestu osób w Aviation Week Network's 20 Twenties – nagroda ta trafia do utalentowanych osób, które chcą zmieniać oblicze przemysłu lotniczego i kosmicznego. Wcześniej, jako staż (...)
Zobacz więcej...
Daria Stępień
Daria jest wyróżnioną absolwentką Europejskiego Liceum Służb Mundurowych na profilu ratownik medyczny oraz stypendystką prestiżowego amerykańskiego liceum WorldEd. Obecnie, w trakcie gap year w USA, Daria doskonali swoje aplikacje na studia medyczne, zdobywając cenne doświadczenie zawodowe i kontynuując naukę w Tacoma Community College. Finalistka programu HerStory Fundacji Girls Future Ready oraz stypendium Our Future Foundation, a także laureatka stypendium Fundacji Instytut Europejski. Jej pasja do medycyny, pielęgnowana od dzieciństwa, jest widoczna w aktywnym udziale w międzynarodowych konferencjach m (...)
Zobacz więcej...