Rafał Brzoska Foundation ogłasza kolejny konkurs stypendialny!

Startuje nabór do programu stypendialnego, dzięki któremu wielu młodych i bardzo zdolnych laureatów otrzyma wsparcie finansowe. To już drugi rok z rzędu szukamy prawdziwych talentów, a każda osoba będzie oceniona według tych samych kryteriów.

Konkurs stypendialny Rafał Brzoska Foundation to odpowiedź jej założyciela Rafała Brzoski, na potrzeby młodych i wybitnie utalentowanych osób, których często nie stać na podjęcie nauki w renomowanych światowych uczelniach. Zeszłoroczni Stypendyści już pokazali, że są wybitnymi Jednostkami w Polsce i na świecie. Wyłonieni laureaci otrzymują wsparcie finansowe pozwalające na rozwój naukowy, m.in. na wspomniane studia, ale także wsparcie mentoringowe i psychologiczne, jeśli jest to potrzebne. Poprzez działania Fundacji są zachęcani do nieustannego rozwoju – zdobywania nowych kompetencji, kreatywnego myślenia i budowania osobowości.

Zgłoś się już dziś, jeśli:

– jesteś pracowita/y oraz ponadprzeciętnie zdolna/y,

– masz wizję i pomysł na siebie, ale także energię do działania i gotowość do dalszego rozwoju,

– wywierasz pozytywny wpływ na świat, ludzi i środowisko naturalne!

Po raz pierwszy w tej edycji dopuszczeni są również kandydaci spoza Polski

Zgłoszenia można nadsyłać do 30 kwietnia 2023 roku, a szczegółowy timing oraz zasady konkursu są dostępne TU

Misją Fundacji Rafała Brzoski jest wspieranie wyjątkowych, zdolnych młodych ludzi z aspiracjami i potencjałem intelektualnym. Podopieczni objęci są specjalnym, jedynym takim na polskim rynku, programem indywidualnego rozwoju.W Radzie Programowej i Mentorskiej Fundacji zasiadają wybitni eksperci: prof. Aleksandra Przegalińska, prof. dr hab. Jerzy Hausner, Karol Wójcicki, Karol Palczak, Dariusz Żuk, Mariusz Dziubek, dr Tomasz Rożek, dr Maciej Kawecki, Jowita Michalska czy Olga Brzezińska.

Co udało się osiągnąć przez ostatni rok działalności Fundacji.

Mamy pod opieką już 28 stypendystów, a wśród nich przyszłych lekarzy, glacjologa, pilota, rzeźbiarza, skrzypaczkę iarchitekta. Studiują na najlepszych uczelniach w Polsce, w USA, Wielkiej Brytanii oraz w Shanghaiu; Oxford, Yale, Berkeley czy Karolinska Institute, a nawet w …NASA.

Na każdym etapie swojego rozwoju mogą korzystać ze wsparcia fundacyjnych mentorów i autorytetów, reprezentujących świat nauki, biznesu i sztuki, którzy na bieżąco śledzą rozwój swoich podopiecznych, inspirując ich w osiąganiu celów zawartych w indywidualnym planie rozwoju. W zakresie obowiązków doradców znajduje się również współpraca z rodzicami/opiekunami oraz nauczycielami, a wsparcie finansowe dotyczy wielu obszarów, dobranych do potrzeb: czesne, inne opłaty związane z nauką, zakwaterowanie, koszty dojazdu do szkoły, podręczniki, skończywszy na specjalistycznych kursach czy konferencjach.

Istotnym aspektem są też indywidualne spotkania z Fundatorem Rafałem Brzoską, który dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem – uczy wytrwałości, przedsiębiorczości,  innowacyjności oraz umiejętności radzenia sobie z przeciwnościami. Pokazuje jak istotne są: prezentacja swoich pomysłów, ich późniejsza komercjalizacja, uzyskiwanie finansowania, i co bardzo ważne współpraca z biznesem.